W dniu 17.11.2015r. w naszej szkole gościła Pani Joanna Gruszczyńska edukator, psycholog, psychoterapeuta uzależnień. Pani Psycholog spotkała się z uczniami klas pierwszych.

Spotkania odbyły się w poszczególnych klasach i dotyczyły profilaktyki uzależnień od narkotyków, środków psychoaktywnych dopalaczy i tytoniu. Uczniowie usłyszeli jak łatwo się uzależnić jakie mogą być skutki i konsekwencje brania narkotyków i jaki mogą mieć one wpływ na rozwój młodego człowieka oraz jak się bronić przed uzależnieniem.

Na koniec uczniowie mogli zadawać pytania, rozwiewać wątpliwości dotyczące tematu. Pani Psycholog współpracuje z naszą szkołą od lat i zawsze jej spotkania z młodzieżą są interesujące i wysoko przez młodzież oceniane. Spotkanie to jedno z wielu działań profilaktycznych organizowanych co rocznie w naszej szkole, finansowane ze środków Urzędu Miasta.

oprac. B. Kunikowska