W dniu 21.10.2019r. na zaproszenie pedagoga szkolnego, Beaty Kunikowskiej w naszej szkole gościła Pani Joanna Gruszczyńska, psycholog, psychoterapeuta uzależnień. Pani Psycholog spotkała się z uczniami klas pierwszych. Warsztaty odbyły się w poszczególnych klasach i dotyczyły profilaktyki uzależnień od narkotyków, środków psychoaktywnych dopalaczy i tytoniu. Uczniowie usłyszeli, jak łatwo się uzależnić, jakie mogą być skutki i konsekwencje brania narkotyków i jaki mogą mieć one wpływ  na rozwój młodego człowieka oraz jak się bronić przed uzależnieniem. Na koniec uczniowie mogli zadawać  pytania, rozwiewać wątpliwości dotyczące tematu. Pani Psycholog współpracuje z naszą szkołą od wielu lat i zawsze spotkania te są interesujące i wysoko przez młodzież oceniane. Tego rodzaju warsztaty to jedno  z wielu  działań profilaktycznych organizowanych co rocznie w naszej szkole przez pedagoga szkolnego.                                                         

                                 Opracowała: Beata Kunikowska