Nasze sukcesy lekkoatletyczne w Spale

22 marca 2018 roku przedstawiciele Szkolnego Koła Sportowego pod opieką nauczycielek wychowania fizycznego Magdaleny Ochmańskiej-Zrazek  i Zofii Kucharskiej wzięli udział  w Halowych Mistrzostwach Województwa Łódzkiego LZS, które odbyły się w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale.

W zawodach bardzo dobrze spisali się uczniowie klasy 1e, którzy wywalczyli wszystkie cztery medale wywalczone przez uczniów naszej szkoły na tych zawodach, jeden złoty, dwa srebrne i jeden brązowy.

1 miejsce – Tomasz Wieteska (1e) w biegu na 60 metrów (7,27)

2 miejsce – Martyna Dalecka (1e)w trójskoku (7,80 m)

2 miejsce – Klaudia Stępniewska (1e) w skoku wzwyż (135)

3 miejsce – Tomasz Wieteska(1e) w skoku w dal (6,28 m)

4 miejsce – Martyna Dalecka (1e) w biegu na 60 metrów

– sztafeta 4×200 metrów (Rosa, Jakiel, Plichta, Wieteska)

– Klaudia Stępniewska (1e) w skoku w dal (4,36)

– Zuzanna Strzyżewska (1e) w trójskoku (7,30)

– Mateusz Jagiełło (3a) w trójskoku (10,70)

Wysokie miejsca zajęły także szósta na 800m Klaudia Wróbel (2e) 2.50.76 i Paulina Marat(1e) szósta w kuli 3kg 8.36 i siódma na 200m 32.89. Siódme miejsce na 60m zajęła także Paulina Paciorek (1e) z czasem 9.70, dziewiąta w skoku w dal Izabela Pawlina (1e) 3.52 i dziesiąta w kuli 3kg Julia Kazimierczak (1e) 7.67. Ponadto dziewczęta bardzo dobrze pobiegły w sztafecie 4×200 m (Martyna Dalecka, Klaudia Wróbel, Paulina Marat i Klaudia Stępniewska), które były piąte uzyskując wynik 2.10.12. bardzo dobrze wypadł Adrian Rosa (2e), który w biegu na 60m był czwarty z wynikiem 7.40. Piąte w trójskoku Mateusz Chlebny (2e) 10.65. Z kolei Marcin Plichta (3e) był piąty w skoku w dal z rezultatem 5.58, szóste miejsce w biegu na 1500m zajął z wynikiem 4.41.86 Kamil Lenarczyk (3c) a dziewiąte w pchnięciu kula z wynikiem 10.12. Miejsc w pierwszej dziesiątce w biegu na 200m nie wywalczyli trzynasty Krystian Jakiel (1e) 25,53 i piętnasty Bartosz Dubiel (3c) 25.64.

Opracowała: Magdalena Ochmańska-Zrazek