Wojewódzki Konkurs Pożarniczy

W dniu 22 kwietnia 2016 r. w Miejskim Domu Kultury w Opocznie odbył się wojewódzki finał Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież zapobiega pożarom”. Powiat łowicki reprezentowali: w kategorii szkół podstawowych Mikołaj Stelmaszczyk z SP Kiernozia, w kategorii gimnazjum Mateusz Kaszewski z GP Nowe Zduny, w kategorii szkół ponadgimnazjalnych uczeń naszej szkoły Dawid Kaszewski z klasy 2e.

Turniej składał się z dwóch etapów: części pisemnej i ustnej. Test dla szkół podstawowych składał się z 30 pytań, dla gimnazjum z 35, a dla szkół ponadgimnazjalnych z 40 pytań.

W przerwie, po napisaniu testu, uczestnicy turnieju obejrzeli występy kabaretowe. Następnie ogłoszone zostały wyniki pierwszej części. Pięć najlepszych osób w każdej kategorii przeszło do drugiej części turnieju, czyli do pytań ustnych. Mikołaj i Dawid zajęli 6 miejsce w swoich kategoriach w gronie 22 uczestników. W kategorii gimnazjum były 2 pierwsze miejsca ex aequo. Jedno z nich zajął Mateusz, który w ostatecznej klasyfikacji zajął 4 miejsce.

Uczestnicy którzy zajęli miejsca od 1 do 5 otrzymali cenne nagrody m.in. tablet, statuetkę oraz dyplom. Pozostali uczestnicy turnieju otrzymali nagrody m.in. torby, plecaki i dyplomy.