Kilka miesięcy temu ruszyły przygotowania do dni otwartych w naszej szkole. Zapoczątkowało je nagranie klipu promocyjnego szkoły pod hasłem „Medyk – szkoła idealna”.

W dniu 13 maja 2019 roku sala konferencyjna szybko zapełniła się kandydatami do szkół ponadgimnazjalnych z klas trzecich gimnazjum. Przyszłych uczniów powitali członkowie społeczności szkolnej i Samorządu Uczniowskiego, którzy przedstawili zasady rekrutacji do II LO, opowiedzieli o inicjatywach podejmowanych w szkole, atmosferze w niej panującej, a przede wszystkim zaprezentowali swoje talenty wokalne i artystyczne. Jak co roku zaprezentowaliśmy sylwetkę absolwenta, którego osiągnięciami możemy się pochwalić. Tym razem była to Karolina Kolos – dr fizyki jądrowej, która zdobyła swój tytuł w jednej z najlepszych uczelni na świecie – Paris-Sud University.

Elementem, na który wszyscy czekali była prezentacja klipu promocyjnego szkoły, a następnie wykonanie utworu na żywo przez uczniów:  Marię Strycharską-Gać, Patrycję Jakubiak, Aleksandrę Kozieł i Franciszka Petelewicza. Słowa do piosenki ułożył Jakub Gałaj, nagraniem muzycznym zajął się absolwent II LO – Mateusz Jagiełło, a za profesjonalny montaż klipu odpowiadało Studiomovie Krzysztofa Pałatyńskiego, który ze względu na wieloletnią współpracę ze szkołą i wielką sympatię do niej wykonał wszystkie prace nieodpłatnie.

Po części oficjalnej uczniowie odbyli spacer po szkole odwiedzając pracownie, gdzie czekało na nich wiele ciekawych zadań takich jak: quizy, warsztaty szycia chirurgicznego, laboratorium chemiczne z wieloma doświadczeniami, zagadki matematyczne czy tor przeszkód, dla tych którzy cenią sobie aktywność  fizyczną.

Już jutro, tj. 14 maja, dzień otwarty dla uczniów szkół podstawowych, na który serdecznie zapraszamy.