W dniu 17.10.2017r. kolejny już raz na zaproszenie pedagog w naszej szkole gościła Pani Małgorzata Rożniata edukator, psycholog, psychoterapeuta uzależnień. Pani Psycholog przeprowadziła w klasach pierwszych dwugodzinne warsztaty, nt: „Konsekwencje i wpływ alkoholu na rozwój psychofizyczny młodego człowieka – sprawdź czy twoje picie jest bezpieczne”. 

Warsztaty dotyczyły uzależnień od alkoholu, środków psychoaktywnych i ich wpływu na rozwój młodego człowieka. Uczniowie dowiedzieli się jak łatwo uzależnić się i jakie mogą być konsekwencje sięgania po używki oraz jak się bronić przed uzależnieniem, zwłaszcza alkoholem. Na koniec uczniowie mogli zadawać pytania, rozwiewać wątpliwości dotyczące tematu. Spotkanie to jedno z wielu działań profilaktycznych organizowanych co rocznie w naszej szkole, finansowane ze środków Urzędu Miasta. Pani psycholog współpracuje z naszą szkołą od lat i zawsze jej spotkania są interesujące i wysoko przez młodzież oceniane.

oprac, B. Kunikowska
foto. B. Kunikowska