Instruktaż z pierwszej pomocy dla dzieci ze szkoły w Bielawach

W związku z trwającym „Tygodniem profilaktyki” w Szkole Podstawowej w Bielawach, na zaproszenie Pani Dyrektor placówki i Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łowiczu, członkowie Szkolnego Koła PCK wybrali się w dniu 30 listopada 2017 r. do tejże szkoły, w celu przeprowadzenia instruktażu z pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów klas I – VII.
Swoją wiedzę i umiejętności dotyczące pierwszej pomocy z zakresu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przekazały dzieciom Julia Felczyńska, Andżelika Kwestarz, Patrycja Kwestarz, Kamila Stańczyk, Klaudia Wróbel, Barbara Gawron, Ewa Kołaczyk oraz Dominika Czerwiec, które do szkoły podstawowej wybrały się z  Panią Dorotą Urbańską.
Dziewczyny pokazały dzieciakom podstawowe zasady resuscytacji, co zrobić, gdy ktoś przestanie oddychać lub straci przytomność oraz jak układać osobę poszkodowaną w pozycji bezpiecznej. Po pokazie przyszedł czas na praktykę. Dzieci miały możliwość poćwiczyć na fantomach i sprawdzić swoich sił.

Dzieci bardzo chętnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach mając świadomość, że zdobywają bardzo cenną umiejętność.

Młodym „ratownikom” życzymy wytrwałości w pogłębianiu wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

,,Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, jakie dajemy, zatacza koło i wraca do nas” – Flora Edwards

Opracowała: Dorota Urbańska

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content