26 października 2010 r. nastąpiło podpisanie umowy pomiędzy II Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Łowiczu, a Wydziałem Mechanicznym Politechniki Łódzkiej o objęciu naszej szkoły patronatem naukowym.

 

        Byliśmy pierwszą szkołą w Łowiczu współpracującą z WM Politechniki Łódzkiej.

 

        Umowę podpisywał i koordynował dr hab. inż. Łukasz Kaczmarek, obecnie profesor Politechniki Łódzkiej i prodziekan ds. studiów stacjonarnych.

 

        Patronatem ze strony Wydziału zajmował się dr inż. Łukasz Kaczmarek. Współpracę zainaugurował wykładem, który wygłosił w dniu podpisania umowy w naszej szkole. 

 

        Wydział Mechaniczny zobowiązał się do przeprowadzenia 6 zajęć laboratoryjnych w miesiącach: październik, listopad, grudzień 2010 r. oraz kwiecień 2011 r.

 

        Ponadto Wydział Politechniki Łódzkiej zobowiązał się do przeprowadzenia w naszej szkole siedmiu 45 minutowych wykładów popularno-naukowych raz w miesiącu począwszy od października 2010 do kwietnia 2011 włącznie.

 

Na przykład: Wykład popularno-naukowy „Od Leonarda da Vinci do  promów kosmicznych”

W ramach współpracy z Wydziałem Mechanicznym Politechniki Łódzkiej uczniowie kolejnych roczników klas matematyczno-informatycznych uczestniczyli w wycieczkach przedmiotowych na tą uczelnię. Pod opieką dr Łukasza Kaczmarka zwiedzali wybrane laboratoria.

Na przykład: 22 marca 2012r. pod opieką p. Doroty Garstki i p. Piotra Jędrachy  uczniowie mieli okazję przyjrzeć się z bliska Wydziałowi Mechaniki Politechniki Łódzkiej, obejrzeć niektóre laboratoria i pracownie. Zaprezentowano tam między innymi kilka możliwości jednego z programów komputerowych stworzonego przez pracowników i studentów PŁ, ułatwiającego znacznie pracę inżynierską na etapie projektowania konstrukcji i budowli; pozwalającego też przewidzieć skutki użycia do budowy danych materiałów, a przez to zapobiec m. in. katastrofom.

 

        Na koniec uczniowie z opiekunami mieli okazję (jako jedna z pierwszych grup) wejść na teren budowy nowego budynku Politechniki Łódzkiej nazwanego „Fabryką Inżynierów”, który będzie w pełni nowoczesny i dostosowany do potrzeb przyszłych studentów.

 

        Grupa została zaproszona na uroczyste otwarcie „Fabryki Inżynierów” w październiku 2013 roku.

 

        Oczywiście skorzystaliśmy z zaproszenia i jesienią 2013r. mogliśmy uczestniczyć w Gali Otwarcia „Fabryki Inżynierów” (jako jedna z nielicznych zaproszonych grup szkolnych). Zwiedzaliśmy supernowoczesne laboratoria i uczestniczyliśmy w bardzo ciekawych wykładach, pokazach i eksperymentach.

 

Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki

W dniu 21 kwietnia 2016 r. nasi uczniowie z klas 2b, 2c oraz 2d (rozszerzenie biologii i chemii) wzięli udział w XVI Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki na Politechnice Łódzkiej pt:,, Wiedza bez granic...

Wycieczka 1b do Politechniki Łódzkiej

Wycieczka klasy Ib do Politechniki Łódzkiej Dnia 22 marca 2012r. razem z panią Dorotą Garstką i panem Piotrem Jędrachą odwiedziliśmy słynną w całej Polsce uczelnię – Politechnikę Łódzką. Wyjazd...

Spotkanie z mgr inż. Krzysztofem Kostankiem z Politechniki Łódzkiej

Łowicki Klub Seniora „Radość” obchodził 24 kwietnia 2012 r. piąte urodziny. Jubileusz odbył się w Łowickim Ośrodku Kultury. Przybyli znamienici goście. Uczniowie naszej szkoły przygotowali prezentację...

Klasa 2b na Wydziale Mechanicznym PŁ

Klasa 2 b na Wydziale Mechanicznym Politechniki Łódzkiej – 23 listopada 2010 r. W ramach współpracy z Wydziałem Mechanicznym Politechniki Łódzkiej w dniu 23 listopada 2010 r. klasa 2B w pełnym...

Wykład popularno-naukowy „Od Leonarda do promów kosmicznych”

Wykład dotyczył znaczenia technicznego inżynierii materiałów. Rozwój techniczni we wszystkich dziedzinach od medycyny po astronautykę jest możliwy dzięki opracowywaniu technologii wytwarzania nowych...

Podpisanie umowy o potronacie naukowym

W dniu 26 października 2010 r. nastąpiło podpisanie umowy pomiędzy II Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Łowiczu, a Wydziałem Mechanicznym Politechniki Łódzkiej o objęciu naszej szkoły...

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

ARCHIWUM WYDARZEŃ​

DZWONKI

  1. 8.00 – 8.45
  2. 8.55 – 9.40
  3. 9.50 – 10.35
  4. 10.55 – 11.40
  5. 11.50 – 12.35
  6. 12.45 – 13.30
  7. 13.35 – 14.20
  8. 14.25 – 15.10
Scroll to Top
Skip to content