Wycieczka 1b do Politechniki Łódzkiej

Wycieczka klasy Ib do Politechniki Łódzkiej
Dnia 22 marca 2012r. razem z panią Dorotą Garstką i panem Piotrem Jędrachą odwiedziliśmy słynną w całej Polsce uczelnię – Politechnikę Łódzką. Wyjazd ten miał na celu bliższe poznanie placówki, które z pewnością ułatwi nam w przyszłości wybór uczelni, na której chcielibyśmy kontynuować edukację.
Mieliśmy okazję przyjrzeć się z bliska Wydziałowi Mechaniki, obejrzeć niektóre laboratoria i pracownie. Zaprezentowano nam również kilka możliwości jednego z programów komputerowych stworzonych przez PŁ. Ułatwia on znacznie pracę inżynierską na etapie projektowania konstrukcji i budowli. Pozwala też przewidzieć skutki użycia do budowy danych materiałów, a przez to zapobiec m. in. katastrofom. W dalszym etapie wycieczki dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji na temat metod produkcji oraz rodzajów powłok i ich zastosowania w praktyce.
Na koniec mieliśmy okazję (jako jedna z pierwszych grup) wejść na teren budowy nowego budynku Politechniki Łódzkiej nazwanego „Fabryką Inżynierów”. Będzie on w pełni nowoczesny i dostosowany do potrzeb przyszłych studentów. Zostaliśmy też zaproszeni na uroczyste otwarcie „Fabryki Inżynierów” w październiku 2013 roku. Dzięki tej wycieczce mogliśmy choć przez chwilę poczuć atmosferę, panującą na uczelni. Uzyskaliśmy też odpowiedzi na wiele pytań dotyczących studiów wyższych.
A może ktoś z nas zwiedzał właśnie miejsce swojej przyszłej nauki?
No cóż, przekonamy się za niecałe 3 lata.
Oto wybrane zdjęcia z tej wycieczki:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content