Nagrody Prezydenta RP i Ministra Kultury w rękach naszej uczennicy

7 czerwca 2018r. o godz. 11.00. w sali głównej Kramnic Miejskich w Sochaczewie odbyła się uroczysta gala, podczas której podsumowano   VII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny im. Władysława Ślewińskiego pod tytułem:” Kocham Polskę… Niepodległa”. Konkurs odbył się pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w stulecie Odzyskania Niepodległości 1918-2018.

W konkursie tym podwójny sukces osiągnęła uczennica klasy 1E, Martyna Dalecka, która za pracę przedstawiającą gen. Władysława Andersa otrzymała dwie nagrody główne, finansową i rzeczową –  nagrodę Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy i nagrodę Wicepremiera, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego.

Patronat artystyczny nad konkursem objęła jedna z najstarszych polskich uczelni – Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, reprezentowana przez Rektora – prof. Adama Myjaka.

Pracom Jury przewodniczył prof. Ryszard Sekuła.

Do konkursu zgłoszonych zostało wiele ciekawych prac plastycznych, w których autorzy podzielili się swoimi emocjami oraz spostrzeżeniami malarskimi w zadanym temacie.

Nagrodzone prace plastyczne można oglądać na wystawie pod tytułem: „Kocham Polskę… Niepodległa” w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sochaczewie do 1 września 2018r.

Opracowała: M. Ochmańska-Zrazek

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content