Udział Amelii Łukawskiej w wojewódzkich eliminacjach Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

W niedzielę, 22 maja 2022 roku, w Łódzkim Domu Kultury miało miejsce coroczne święto słowa, literatury i teatru. Już po raz 67. odbyły się tam wojewódzkie eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Zgodnie z regulaminem uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach: Turnieju Recytatorskim, Turnieju Poezji Śpiewanej i Turnieju Teatrów Jednego Aktora.

Naszą szkołę w tych zmaganiach reprezentowała Amelia Łukawska z klasy IIIH, która 5 maja wygrała powiatowe eliminacje OKR-u, recytując wiersz Stanisława Barańczaka „Pan tu nie stał” oraz fragment „Opowieści dla przyjaciela” Haliny Poświatowskiej.

Konkurs jest jednocześnie „ucztą” dla miłośników teatru, którzy mogą oglądać wystąpienia wszystkich uczestników oraz brać udział w profesjonalnych warsztatach prowadzonych przez aktorów i reżyserów związanych zawodowo z najlepszymi teatrami w Polsce.

Poziom artystyczny tegorocznych zmagań konkursowych był bardzo wysoki, co podkreślało jury w składzie: Dorota Koman, Teresa Radzikowska i Przemysław Sowa.

I choć Amelce nie udało się zdobyć nagrody, zaprezentowała się świetnie i zyskała wiele nowych doświadczeń, które na pewno zaowocują w przyszłości. Bo recytacja i teatr to pasja na całe życie.

Opracowała: Anna Żaczek

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content