Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny

IV MIEJSCE W VII MIĘDZYPOWIATOWY KONKURSIE MATEMATYCZNYM

W ramach współpracy między powiatami: łowickim, kartuskim, tatrzańskim i świdnickim już po raz siódmy jest organizowany Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny. W tym roku gospodarzem jest Powiat Łowicki. Konkurs ten odbywa się w poszczególnych powiatach, rywalizują ze sobą uczniowie wszystkich szkół ponadgimnazjalnych – najlepsi z etapu powiatowego (4 uczniów) delegowani są do finału międzypowiatowego, stanowiąc drużynę.
W drugim etapie – finałowym młodzież uczestniczy w części indywidualnej oraz części zespołowej, spotykając się w powiatowym mieście organizatora – w tym roku w Łowiczu.

11 kwietnia 2017 r. odbył się etap powiatowy konkursu, którego organizatorem było I Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu. Wzięło w nim udział 12 uczniów z 4 szkół ponadgimnazjalnych powiatu łowickiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy IIC: Eliza Kocur, Luiza Kuś oraz Krzysztof Wysocki, których do konkursu przygotowywała nauczycielka p. Agnieszka Osiołkowska. 

Wśród 4 finalistów z powiatu łowickiego, zdobywając IV miejsce w etapie powiatowym konkursu znalazł się Krzysztof Wysocki uczeń z klasy II C z naszej szkoły.
Gratulujemy sukcesu na etapie powiatowym Krzysztofowi oraz życzymy powodzenia drużynie naszego powiatu w etapie międzypowiatowym.

oprac. A. Osiołkowska
foto: B. Jarecki

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content