30-lecie naszej Szkoły

Dokładnie w dniu imienin Patrona nasza szkoła świętowała 30-lecie istnienia. Została powołana w 1992 roku, jako Liceum Ogólnokształcące w Łowiczu.

Jubileusz rozpoczął Marcel Mika piosenką „Iść w stronę Słońca”.

Pani Dyrektor Agnieszka Ruta-Kucińska, po powitaniu gości zwróciła się do zaproszonych gości i uczniów: „Każdy przecież początek to ciąg dalszy, a księga zdarzeń zawsze jest otwarta w połowie. Dziś otwiera się nowy rozdział historii placówki.”

Poznaliśmy 30-letnią historię szkoły podczas prezentacji, której dokonała Dyrektor szkoły, zaś codzienne życie przedstawiła Amelia Kucińska – Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego II LO.

Podczas jubileuszu uroczyście przyjęto uczniów klas pierwszych, którzy złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Czynią to od 2006 roku, kiedy ufundowano szkole sztandar. Przed szkołą kolejne wyzwania, ponieważ Senat RP ogłosił rok 2023 Rokiem Mikołaja Kopernika.

Podczas uroczystości wysłuchano szkolnej orkiestry w składzie: Julia Bladowska – wiolonczela, Amelia Kucińska – skrzypce, Zuzanna Kostrzewa – pianino, Wiktoria Kuś – skrzypce, Karolina Milczarek – flet, Dawid Lelewski – skrzypce i Mateusz Pińkowski – saksofon. Usłyszeliśmy dwa utwory: Miłość rośnie wokół nas i Walc Szostakowicza.

Honorowym gościem jubileuszu był Mikołaj Kopernik, w którego wcielił się Szymon Jabłoński. Na ręce dyrekcji i wychowawców klas pierwszych złożył prezent w postaci statuetki logo szkoły i zakładek do książek. Mają one przypominać każdemu o potędze nauki. Sam Mikołaj Kopernik tak mówił do uczniów klas pierwszych:

„Przybywam do Was w tym szczególnym dniu pełen nadziei, że ślubowanie, które złożyliście przed chwilą pomoże Wam w codziennym życiu znaleźć najważniejsze wartości i realizować pasje, a żyjąc według nich odnajdziecie swoją drogę do gwiazd. Niech nauka, praca i marzenia będą Waszym drogowskazem w realizacji codziennych zadań. Miłujcie naukę i drugiego człowieka. Czytajcie księgi i szukajcie w nich wiedzy i życiowej mądrości. Wręczam Wam te drobne upominki – zakładki, które podczas studiowania ważnych ksiąg będą Wam przypominać dokąd zmierzacie.”

Podczas uroczystości wręczono również nagrody w konkursie wiedzy o Patronie, jego twórczości i dokonanych dziełach, który odbył się w szkole na platformie Kahoot 2 grudnia. Największą wiedzą o Koperniku wykazała się drużyna w składzie: Maciej Durmaj, Szymon Godziszewski, Karol Kosiorek, Kacper Kucharski, Bartłomiej Piórko i Antoni Stefański.

Piosenki były częścią spektaklu, w którym zobaczyliśmy Małego Księcia odwiedzającego różne planety. Towarzyszył Mu Pilot i Bankier. Te role odegrali: Kalina Petelewicz, Michał Cieślak, Tatiana Frontczak.

Usłyszeliśmy wiele piosenek w wykonaniu uczniów szkoły: Patrycja Wojciechowska zaśpiewała „Aleją Gwiazd” i „Ten sen”, „Świat w obłokach” Marcel Mika, Nela Kokołaszwili – „Gdzie jesteś Mały Książę” oraz „Kiedy jesteś tu”, Natalia Kosiorek – „Pół kroku stąd” i Jagoda Stasiarczyk „Pod niebem pełnym cudów”.

Na ręce Pani Dyrektor popłynęły liczne i serdeczne życzenia od przybyłych gości.

Ten jubileusz przeszedł do krótkiej, ale bardzo bogatej historii szkoły.

Opracowała: Agnieszka Pawłowska-Kalinowska

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content