3A i 3H „Poznają Polskę”

Nasza szkoła w dniach 27 – 29.10.2021 r. realizowała ministerialny program „Poznaj Polskę”, w ramach którego uczniowie mogą zwiedzać miejsca pamięci, muzea, obiekty kultury oraz instytucje popularyzujące osiągnięcia polskiej nauki na terenie całego kraju lub w wybranym regionie. Dwie klasy trzecie: 3A oraz 3H za cel wycieczki wybrały sobie Wrocław i okolice.

„Poznaj Polskę” to przedsięwzięcie przygotowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, skierowane  do dzieci i młodzieży polskich szkół. Program umożliwia poznawanie naszego kraju, jego środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Szkoły mogą otrzymać dofinansowanie w wysokości do 80% planowanych kosztów wycieczki jednodniowej (do 5 tys. zł), dwudniowej (do 10 tys. zł) lub trzydniowej (do 15 tys. zł). Nasza szkoła otrzymała dofinansowanie w wysokości 15 000 zł, co stanowiło 70% ogólnych kosztów wyjazdu.

Na trasie obowiązkowych punktów do zrealizowania przez uczniów znalazły się m.in.: Muzeum Miejskie Wrocławia, Muzeum Przyrodnicze Uniwersytetu Wrocławskiego, Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego  oraz  Niemiecki Nazistowski Obóz Koncentracyjny i Zagłady Gross – Rosen w Rogoźnicy. W drodze powrotnej uczniowie odwiedzili zamek w Bolkowie. Ponadto uczestnicy programu podziwiali piękno Wrocławia, poszerzali swoją wiedzę na temat historii i dziedzictwa kulturowego zarówno miasta, jak i całego Dolnego Śląska.

Opracowali: Magdalena Przyłuska, Tomasz Żabka.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content