Akcja HDK

Nie musisz być lekarzem by ratować życie…wystarczy oddać krew

Dzień 4 października 2017 roku był czasem gdy społeczność naszej szkoły mogła pomóc innym. Pełnoletni uczniowie oraz pracownicy szkoły, wzięli udział w akcjiHonorowego Dawstwa Krwi. Z naszej szkoły było 32 chętnych z czego 16 uczniów mogło oddać krew. Badania przez które przechodzili krwiodawcy były bardzo rygorystyczne. Oprócz uczniów II LO w naszej placówce oddawali krew również pełnoletni licealiści z I LO i osoby z zewnątrz. W sumie tego dnia oddaliśmy17,550 litrów. Na wszystkich krwiodawców czekał poczęstunek przygotowany przez uczennice ze Szkolnego Koła PCK.

Zachęcamy wszystkich pełnoletnich uczniów naszego liceum do przyłączenia się do akcji HDK. Kolejna akcja HDK w naszej szkole 4 grudnia 2017 roku.

ODDAJ KREW PODARUJ ŻYCIE. Od 1 września 2017 roku opiekunem Szkolnego Koła PCK jest Pani Dorota Urbańska. Przewodniczącą jest Aleksandra Wawrzyn, jej zastępcą Klaudia Zagawa, sekretarzem Maja Kędrzeńska, a skarbnikiem Dominika Jabłońska i Barbara Gawron. Kronikarzem SK PCK jest Kamila Stańczyk i Agata Dąbrowska. 

oprac. K. Zagawa

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content