To, że w naszej szkole nie brakuje uzdolnionej literacko młodzieży wiemy wszyscy nie od dziś. Ale właśnie od dziś wiemy już, kto w dziedzinie literatury jest najlepszy. Ogłoszony w marcu Szkolny Konkurs Literacki pt.” Dziwny jest ten świat…” pozwolił młodzieży sprawdzić swoje umiejętności i talenty w czterech kategoriach: wiersz, opowiadanie, felieton i esej. Biorąc pod uwagę wyjątkową formę zgłoszonych prac, oryginalność podejścia do tematu i ogólne wrażenie artystyczne, jury złożone z nauczycieli języka polskiego pracujących w naszej szkole zdecydowało przyznać dwie równorzędne nagrody.

W kategorii Wiersz I miejsce zajął Kamil Kosiacki z klasy IIE za wiersz pt. „Szara mgła”.

W kategorii Opowiadanie zwyciężyła Gabrysia Anyszewska z klasy IC tekstem pt.”Zmora”.

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkich zachęcamy do próbowania swoich sił w trudnej sztuce pisania, bo „coś, co się łatwo czyta, bardzo trudno napisać”.