Antoni Pietrzak z klasy drugiej medycznej Stypendystą Prezesa Rady Ministrów

Uczeń klasy 2c o nachyleniu medycznym, Antoni Pietrzak, może pochwalić się wielkim sukcesem – jako najlepszy uczeń w szkole otrzymał stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Nagrodę na uroczystości wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów oraz ministra edukacji otrzymało 29 lutego br. w sumie ponad 250 uczniów i absolwentów. Dyplomy wręczali Wojewoda łódzki – Dorota Ryl oraz łódzki Kurator oświaty – Janusz Brzozowski. Wśród gości znaleźli się m.in Hanna Zdanowska – Prezydent miasta Łodzi, a całe wydarzenie umilił koncert grany przez uczniów lokalnej szkoły muzycznej.

– Od początków swojej edukacji wykazywałem zainteresowanie naukami przyrodniczymi, jednak najbardziej zafascynowała mnie chemia oraz biologia. Jako pasjonat tych dziedzin nauki aktywnie biorę udział w konkursach i olimpiadach z tych przedmiotów, co umożliwia mi rozwijanie swoich zainteresowań oraz poszerzanie wiedzy, a także okazję do samodoskonalenia się. Konkursy i olimpiady, a tak naprawdę wiedza zdobyta w przygotowaniach do nich, otwierają wiele ścieżek związanych z dalszą edukacją oraz karierą, dlatego też staram się to wykorzystywać. – tak opowiada o sobie młody stypendysta.

Gratulujemy Antoniemu osiągnięć w nauce i życzymy kolejnych sukcesów edukacyjnych.

 

Scroll to Top
Skip to content