Bezpieczeństwo na co dzień

10 października 2014 roku na 3 i 4 godzinie lekcyjnej, klasy pierwsze zebrały się w sali konferencyjnej by wysłuchać prelekcji Naczelnika Wydziału Operacyjno – Szkoleniowego – kpt. Tomasza Ledziona z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu pt. „Bezpieczeństwo na co dzień”. 
Podczas wykładu dowiedzieliśmy się wielu ciekawych i przydatnych informacji na temat pożaru. Pod koniec pan kpt. Ledzion zrobił nam krótki test sprawdzający naszą wiedzę o tym żywiole.
Pięć osób, które udzieliły poprawnych odpowiedzi na wszystkie pytania zostało wylosowanych i nagrodzonych czujnikami dymu, byli to:
Maja Raróg (1b),
 Jakub Wawrzyńczak (1b),
 Marcel Rokicki (1c),
 Mateusz Zwierzchowski (1c)
 Klaudia Malejka (1d).

Po rozdaniu nagród wszyscy udaliśmy się na boisko szkolne, gdzie czekał na nas wóz strażacki, każdy mógł obejrzeć i dotknąć oprzyrządowania strażaków, którego używają podczas akcji ratunkowych. Osoby chętne mogły spróbować swoich sił i poczuć się jak prawdziwy strażak „gasząc pożar” prawdziwym wężem strażackim.
Po takiej prelekcji na pewno już wszyscy wiedzą jak obchodzić się z ogniem, jak zachować się podczas pożaru i jak on powstaje.

oprac. Beata Kunikowska

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content