Biwak klasy obronnej

Dnia 22 maja, 11 uczniów z klasy o profilu obrona i bezpieczeństwo publiczne, udało się na biwak o nazwie „Podejmij wyzwanie 2” zorganizowany przez Szczep „Pełnia” Hufca w Łowiczu. Uczniowie: Mieszko Brzózka, Arkadiusz Buczek, Aleksandra Jaros, Dawid Kaszewski, Mateusz Kołodziejski, Piotr Latoszewski, Adrian Malesa, Kacper Niedzielski, Bartłomiej Sekuła, Natalia Stramik oraz Hubert Zrazek udali się na poligon na Czajkach, gdzie odbywał się cały biwak. Uczestników było łącznie 12 osób, 11 z Medyka oraz jeden chłopak z Pijar.

Kiedy dotarliśmy na Czajki, wraz z harcerką, udaliśmy się na miejsce biwaku, gdzie rozłożyliśmy namioty, w których mieliśmy spać. Po krótkim rozejrzeniu się po terenie wokół nas, dostaliśmy identyfikatory oraz zostaliśmy podzieleni na 4 grupy, a następnie mieliśmy zabawy, dzięki którym poznaliśmy lepiej harcerzy. Około godziny 22, rozpoczęliśmy nocną grę. Udaliśmy się w głąb lasu, gdzie jeden z harcerzy wyjaśnił nam zasady. Naszym zadaniem było znalezienie 6 schowanych odblasków oraz informatorów, którzy mieli nam wskazać drogę do zakopanego skarbu.
Cała gra byłaby łatwa, gdyby nie fakt, że nie znaliśmy lasu, była noc oraz nie mogliśmy dać się złapać tropicielom, którzy chodzili w lesie. Skarb udało się znaleźć grupie ,,Gwiazdeczki”. Po całej grze, udaliśmy się do swoich namiotów, gdzie poszliśmy spać. Rano, po zaprawie oraz śniadaniu, kontynuowaliśmy nasze wyzwania. Mieliśmy w ciągu niecałych 3 godzin, wykonać 6 zadań, które dużo od nas wymagały. Musieliśmy wejść na 10 skrzynek, z pełną uprzężą do wspinaczki, pokonać militarny tor, znaleźć w wodzie kluczyk do defibrylatora oraz uratować topielca, stosując RKO, strzelać z wiatrówki, pomóc 2 spadochroniarzom, stosując pierwszą pomoc przedmedyczną, oraz na wyspie i w błocie, znaleźć 6 pudełeczek, a w międzyczasie znaleźć schowane w lesie litery, tworzące hasło. Po skończonej grze, robiliśmy sobie sami obiad, a następnie wzięliśmy udział w grze logicznej, w której musieliśmy rozwiązać 10 zagadek.
Na odprężenie, udaliśmy się do lasu, gdzie graliśmy w podchody. Wszystkie 3 gry, były punktowane. Wieczorem, po zjedzeniu kiełbasek z ogniska, zostały ogłoszone wyniki. 1 miejsce zajęły ,,Dzikie maczety” w składzie: Mateusz Kołodziejski, Arek Buczek oraz kolega z Pijar,2 miejsce zajęły ,,Gwiazdeczki” w składzie: Natalia Stramik, Kacper Niedzielski i Adrian Malesa, 3 miejsce zajął ,,Trójkącik” w składzie: Ola Jaros, Piotrek Latoszewski i Mieszko Brzózka, a ostatnie miejsce zajęli: Bartek Sekuła, Dawid Kaszewski oraz Hubert Zrazek.

Ten biwak, był dla nas niezapomnianym przeżyciem. Mogliśmy sprawdzić się fizycznie, jak i również popisać się naszą mądrością oraz znajomością zasad pomocy przedmedycznej. Na pewno nigdy go nie zapomnimy!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content