Choinka Miejska 2015

W dniu 4 grudnia uczniowie klasy pierwszej i drugiej o profilu obrona i bezpieczeństwo publiczne pomagali strażakom z Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu, w prowadzeniu akcji „Bezpieczny dom – nie dla czadu”, która miała miejsce podczas Choinki Miejskiej 2015.

W akcji tej brało udział dziewięciu uczniów z naszej szkoły: Aleksandra Jaros, Klaudia Dałek, Mateusz Kołodziejski, Kacper Niedzielski, Dawid Kaszewski, Mieszko Brzózka, Marcin Plichta, Tomasz Jędrzychowicz i Patryk Mróz.Uczniowie odpowiedzialni byli m.in. za: tor przeszkód dla dzieci, wypisywanie dyplomów dla „małych strażaków” ze zdjęciem i podpisem Mistrza Olimpijskiego w Łyżwiarstwie Szybkim Zbigniewem Bródką, zabawy z dziećmi czy rozdawanie losów, dzięki którym uczestnicy zabawy choinkowej mogli wygrać czujkę dymu i tlenku węgla. W trakcie akcji strażacy uświadamiali mieszkańców jak niebezpieczny może być czad i dym.

Udzielali też porad przeciwpożarowych połączonych z nauką niesienia pierwszej pomocy. Były pokazy ratownictwa chemicznego i ekologicznego oraz pokaz akcji ratunkowej podczas wypadku drogowego z użyciem sprzętu hydraulicznego, w trakcie którego jeden z uczniów Kacper Niedzielski był pozorantem.

oprac. A. Jaros 2e

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content