Ćwiczenia służb KSR-G pod kryptonimem ŁOWICZ-COO 2017

Na zaproszenie Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu st. bryg. Jacka Szeligowskiego, uczestniczyliśmy w ćwiczeniach wydzielonych sił i środków Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego z terenu województwa łódzkiego i powiatu łowickiego pod kryptonimem ŁOWICZ-COO 2017.

Ćwiczenia odbyły się 9 czerwca 2017 roku w miejscowości Guźnia gm. Łowicz,na zbiorniku wodnym Rydwan i terenie Nadleśnictwa Kutno, które rozpoczęły się o godzinie 1200, a zakończyły około godziny 1430.
Na ćwiczenia wybrała się klasa 1e i 2e wraz z opiekunami Panią Anną Żaczek i Panią Magdaleną Ochmańską-Zrazek oraz Panią Dyrektor Dorotą Urbańską.

Nasi uczniowie: Julia Felczyńska, Maria Kędziora, Małgorzata Witczak, Klaudia Wróbel, Oliwia Dałek, Klaudia Kobierzycka, Sylwia Łukawska, Jan Dzik i Rafał Sokół byli pozorantami i brali udział w ćwiczeniach, natomiast pozostali bacznie się temu przyglądali.

Ćwiczenia składały się z czterech epizodów: zaginięcie w lesie dziewięciorga abiturientów po spożyciu alkoholu i substancji psychoaktywnych podczas spotkania klasowego młodzieży, pożar lasu od niezagaszonego ogniska przez wędkarza, wypadek samochodowy z trójką osób uwięzionych w samochodzie i przygniecionym drzewem na gminnej drodze w pobliżu zbiornika wodnego oraz zatonięcie nastolatka w jeziorze Rydwan.

Dla wszystkich było to niesamowitą przygodą przyglądać się sprawnemu działaniu grup ratowniczych: Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, grup poszukiwawczo-ratowniczych z wyszkolonymi do tego celu psami, grupy wodno-nurkowej, grupy gaśniczej, Ratownictwa Medycznego i Policji.
Możliwość oglądania ćwiczeń, stało się też ogromną przestrogą przed nadchodzącym latem!

oprac. D. Urbańska
foto: M. Ochmańska-Zrazek

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content