Debata w kinie FENIX

W dniu 24.03.2015r pedagog szkolny Beata Kunikowska wraz uczniem Mateuszem Kołodziejskimz klasy I e uczestniczyli w zorganizowanej przez Komendę Powiatową Policji w Łowiczu w kinie Fenix, debacie, poświęconej aktualnym zagrożeniom w środowisku dzieci i młodzieży oraz współpracy podmiotów w celu ich ograniczenia.

W spotkaniu uczestniczyła również młodzież z łowickich szkół średnich wraz z opiekunami, pedagodzy szkolni oraz asystenci rodziny. W programie debaty znalazły się trzy bloki tematyczne. W pierwszym z nich o nowych uzależnieniach opowiadał Sławomir Mucha, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Łowiczu.

W dalszej części spotkania głos zabrał Mariusz Boczek, naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego łowickiej policji. Funkcjonariusz skupił się na przedstawieniu aktualnych zagrożeń czyhających na dzieci i młodzież, z uwzględnieniem oceny dotychczasowej współpracy między policją a np. szkołami. Ostatnim gościem debaty była Beata Świeszkowska, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łowiczu, autorka prezentacji poświęconej działaniom profilaktycznym. Spotkanie zakończyło się dyskusją.

oprac. Beata Kunikowska

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content