Dni otwarte WAT

W sobotę 19 marca 2016 roku, z inicjatywy Pana Starosty Krzysztofa Figata, uczniowie klasy pierwszej i drugiej o profilu obrona i bezpieczeństwo publiczne uczestniczyli w Dniu Otwartym Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego jest największą w kraju uczelnią wojskowo-cywilną. Kształci kandydatów na żołnierzy zawodowych na studiach wojskowych oraz osoby cywilne na studiach ogólnodostępnych bez zobowiązań wobec resortu obrony narodowej.

Wyjazd miał na celu zapoznanie się z ofertą edukacyjną WAT i jej obiektami. Program był bardzo napięty. Rozpoczęliśmy o godzinie 8.30 od spotkania w sali kinowej WAT z przedstawicielami kierownictwa Akademii. Następnie uczestniczyliśmy w spotkaniach z przedstawicielami organizacji studenckich i działu organizacji kształcenia na stanowiskach informacyjnych, gdzie najbardziej obleganym stanowiskiem było stanowisko z replikami broni, na którym mieliśmy okazję zapoznać się z mechanizmem działania broni stosowanej w naszej armii. Następnie zostaliśmy zaproszeni na posiłek regeneracyjnym, czyli tradycyjną wojskową grochówkę.

Wzmocnieni wyśmienitą grochówką udaliśmy się do Instytutu Optoelektroniki.Optoelektronika jest dziedziną techniki, która wykorzystuje specyficzne właściwości światła w celu pozyskiwania, gromadzenia, przesyłania, obróbki i prezentacji informacji. Zapoznaliśmy się tam z doświadczeniami prowadzonymi aktualnie w instytucie m. in. z zastosowaniem xboksa do pomocy osobom starszym.

Naszym opiekunem podczas pobytu w Akademii był płk dr inż. Krzysztof Kopczyński. Płk Kopczyński jest absolwentem Wojskowej Akademii Technicznej, od 2010 r. pełni obowiązki dyrektora Instytutu Optoelektroniki. Przez cały czas towarzyszył nam również Pan Starosta Łowicki Krzysztof Figat, któremu serdecznie dziękujemy za zorganizowanie pobytu w Akademii.

Panie Starosto, kadeci II LO w Łowiczu serdecznie dziękują za super przygodę i meldują gotowość do dalszych wyjazdów!

oprac. M. Ochmańska-Zrazek

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content