Dwudniowe zgrupowanie klas mundurowych

W dniach 18-19 stycznia 2019 r. uczniowie klas 1d,1e i 2e o profilu obrona i bezpieczeństwo publiczne uczestniczyli w zgrupowaniu, które odbyło się na terenie szkoły. W programie zgrupowania znalazły się m.in. bronioznawstwo, postawy stzreleckie, zagadnienia z zakresu szkolenia taktycznego, podstawy pierwszej pomocy przedmedycznej, metody pokonywania terenu na polu walki oraz transportowania rannych.

Zajęcia prowadzili przedstawiciele Związku Strzeleckiego oddział Skierniewice na czele z komendantem sierż. ZS Marcinem Piotrem Biczem i pod czujnym okiem wychowawców klas Magdaleny Ochmańskiej-Zrazek i Zofii Kucharskiej.
Dwudniowe zgrupowanie, wykłady, nocleg w szkole i zajęcia sprawnościowe to dla uczniów klasy obronnej świetna okazja, aby się sprawdzić. Trudne warunki, rywalizacja, działanie w stresie nie mogą być przeszkodą w sprawnym wykonywaniu zadań. Młodzież ten egzamin zdała celująco. Nie był im straszny mróz czy trudne zajęcia w terenie. Dali z siebie wszystko. Nikt się nie oszczędzał, a nawet gdy bywało ciężko, na twarzach wszystkich gościł uśmiech, bo takie zajęcia to dla „mundurówki” prawdziwa frajda. Profesjonalnie przygotowane szkolenie dało też szansę na integrację młodzieży i wspólną zabawę. Na zakończenie wszyscy żałowali, że to tylko 24 godziny i że minęły tak szybko.  Już czekają na kolejne wyzwania.

Opracowała: Magdalena Ochmańska-Zrazek

 

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content