Dzień Otwarty dla uczniów gimnazjów

Kilka miesięcy temu ruszyły przygotowania do dni otwartych w naszej szkole. Zapoczątkowało je nagranie klipu promocyjnego szkoły pod hasłem „Medyk – szkoła idealna”.

W dniu 13 maja 2019 roku sala konferencyjna szybko zapełniła się kandydatami do szkół ponadgimnazjalnych z klas trzecich gimnazjum. Przyszłych uczniów powitali członkowie społeczności szkolnej i Samorządu Uczniowskiego, którzy przedstawili zasady rekrutacji do II LO, opowiedzieli o inicjatywach podejmowanych w szkole, atmosferze w niej panującej, a przede wszystkim zaprezentowali swoje talenty wokalne i artystyczne. Jak co roku zaprezentowaliśmy sylwetkę absolwenta, którego osiągnięciami możemy się pochwalić. Tym razem była to Karolina Kolos – dr fizyki jądrowej, która zdobyła swój tytuł w jednej z najlepszych uczelni na świecie – Paris-Sud University.

Elementem, na który wszyscy czekali była prezentacja klipu promocyjnego szkoły, a następnie wykonanie utworu na żywo przez uczniów:  Marię Strycharską-Gać, Patrycję Jakubiak, Aleksandrę Kozieł i Franciszka Petelewicza. Słowa do piosenki ułożył Jakub Gałaj, nagraniem muzycznym zajął się absolwent II LO – Mateusz Jagiełło, a za profesjonalny montaż klipu odpowiadało Studiomovie Krzysztofa Pałatyńskiego, który ze względu na wieloletnią współpracę ze szkołą i wielką sympatię do niej wykonał wszystkie prace nieodpłatnie.

Po części oficjalnej uczniowie odbyli spacer po szkole odwiedzając pracownie, gdzie czekało na nich wiele ciekawych zadań takich jak: quizy, warsztaty szycia chirurgicznego, laboratorium chemiczne z wieloma doświadczeniami, zagadki matematyczne czy tor przeszkód, dla tych którzy cenią sobie aktywność  fizyczną.

Już jutro, tj. 14 maja, dzień otwarty dla uczniów szkół podstawowych, na który serdecznie zapraszamy.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content