Dzień Otwartych Drzwi 2022

Dziś (25 kwietnia) nasza szkoła otworzyła swoje drzwi dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych. Uczniowie i nauczyciele  przygotowali wiele atrakcji, by zachęcić ich do wyboru naszej placówki. Wszystkich mile zaskoczyła frekwencja w tym dniu. Nie tylko sala konferencyjna była wypełniona po brzegi przez kandydatów i ich rodziców, ale także korytarz i hol szkoły.

Przyszłych uczniów powitali członkowie społeczności szkolnej i Samorządu Uczniowskiego wraz z dyrektor Agnieszką Rutą-Kucińską.

Zgromadzeni dowiedzieli się o zasadach rekrutacji do II LO, o inicjatywach podejmowanych w szkole, o kołach zainteresowań, sukcesach uczniów oraz atmosferze w niej panującej.

Pokazano m.in. filmik promujący szkołę, zamieszczony na TikToku, mogący się pochwalić ponad milionem wyświetleń.

Dodatkowo, uczniowie zaprezentowali swoje talenty wokalne i artystyczne. Na scenie wystąpili Jagoda Stasiarczyk z klasy 3m, Marcel Mika z klasy 2c oraz gościnnie uczennica z Ukrainy Alina Hryniewicz.

Uczniowie zaangażowani w realizację projektu Erasmus+ STEAMS otrzymali na forum certyfikaty udziału w jednej z mobilności.

Ósmoklasiści mogli obejrzeć także filmik z pobytu naszych uczniów w Grecji w ramach projektu Erasmus+, zmontowany przez ucznia klasy 3b, Szymona Mroza.

Kolejną atrakcją wydarzenia był konkurs wiedzy na temat II LO w Łowiczu, przeprowadzony na platformie Kahoot, w którym do wygrania były bony do sklepu Reporter wartości 250, 150 i 100 zł, ufundowane przez mamę ucznia klasy 1b, panią Katarzynę Kędzierską.

Na koniec części oficjalnej zaprezentowano teledysk promujący szkołę „Medyk Szkoła idealna”.

Po części oficjalnej uczniowie odbyli spacer po szkole odwiedzając pracownie, gdzie czekało na nich wiele ciekawych zadań: quizy historyczne, geograficzne, z języka polskiego, warsztaty szycia chirurgicznego, laboratorium chemiczne z wieloma doświadczeniami czy zagadki matematyczne.

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content