Dzień Patrona

31 października 2014 roku odbył się w naszej szkole Dzień Patrona. Jak co roku przy tej okazji miało miejsce ślubowanie klas pierwszych.
W tym roku było to wydarzenie szczególne, gdyż po raz pierwszy rotę ślubowania wypowiedziała klasa o profilu obrona i bezpieczeństwo publiczne według ceremoniału szkolnego. Uroczystość tę rozpoczęliśmy od wprowadzenia sztandaru II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Łowiczu. Zebrani odśpiewali hymn państwowy przy akompaniamencie przedstawicieli Miejsko – Strażackiej Orkiestry Dętej w Łowiczu, w skład której wchodzą uczniowie naszej szkoły. Poczet flagowy wciągnął flagę państwową na maszt. Na zakończenie ceremonii ślubowania Ksiądz Tomasz Wodnicki udzielił błogosławieństwa nowo zaprzysiężonym kadetom i uczniom naszej szkoły.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Pan starszy brygadier Jacek Szeligowski – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu, Pan młodszy inspektor Tomasz Rubin – zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Łowiczu, Pan Tadeusz Żaczek Dyrektor Łowickiego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Łowiczu i pierwszy dyrektor II LO, Pan Bogusław Bończak – zastępca Burmistrza Miasta Łowicza i zastępca przewodniczącej Rady Rodziców II LO. Swoją obecnością zaszczycili nas również rodzice uczniów klas pierwszych. 
Po ceremonii ślubowania odbyła się część artystyczna przygotowana przez kadetów z klasy obronnej. Uczniowie zaprezentowali dzieło Mikołaja Kopernika.Rozstrzygnięto również wewnątrzszkolny konkurs wiedzy o patronie II LO, a zwycięzcy przedstawiciele klasy 1a otrzymali atrakcyjne nagrody. Każdy z uczestników uroczystości mógł również sprawdzić swoją wiedzę na temat dokonań Kopernika i wygrać słodką niespodziankę.
Na zakończenie klasa obronna zaprezentowała przygotowaną według swojej aranżacji ciekawą musztrę paradną w nowych mundurach, które staną się ich strojem podczas zajęć z edukacji obronnej.

scenariusz

M. Ochmańska-Zrazek
oprac. D. Urbańska

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content