Dzień Patrona

25 października 2013 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość na cześć naszego Patrona – Mikołaja Kopernika. Część oficjalna zawierała w sobie uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych na Sztandar Szkoły, którzy tym samym zobowiązali się do umiłowania nauki, godnego reprezentowania szkoły i wypełniania swoich obowiązków. Jednocześnie stali się członkami naszej społeczności uczniowskiej II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Łowiczu.

W akademii przygotowanej przez klasę IIa pod przewodnictwem mgr Agnieszki Anyszewskiej zostały przypomniane najważniejsze fakty z życia patrona. Recytowano też piękne wiersze. Swoją obecnością zaszczycił nas również sam Mikołaj Kopernik przynosząc w darze Akt Zgody i przekazując go w ręce Pani Dyrektor Doroty Urbańskiej. Po akademii Samorząd Uczniowski przetestował wiedzę pierwszoklasistów. Delegaci z poszczególnych klas brali udział w konkursie. Przygotowanych było 41 pytań i każda grupa sama wybierała sobie jego numer. Pytano m.in. o liczbę pań nauczycielek o imieniu Agnieszka pracujących w naszej szkole, kolor okularów pani sekretarki, imię ‘Pana w zielonym’ czy liczbę schodów w budynku szkoły. Pytania bywały trudne i trochę zabawne, podejrzewam, że uczniowie ze starszych klas sami nie zawsze znali odpowiedzi. Zwyciężyła klasa Id, dla której nagrodą jest obowiązująca przez jeden, wybrany przez nich dzień, kropka. Oprócz pytań od SU dodatkowe punkty można było zdobyć prezentując znajomość Statutu Szkoły. Te atrakcje były przygotowane przez Panią Dyrektor Dorotę Urbańską oraz Panią Wicedyrektor Jadwigę Sokół. Na podstawie odpowiedzi można stwierdzić, że każdy doskonale wie, jak na przykład wygląda strój galowy.

Korzystając z okazji, że tego dnia wszyscy zgromadzili się w Sali Konferencyjnej zastępca przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego, Natalia Liberska, podsumowała dotychczasowe działania SU i podziękowała każdej osobie, która choćby w najmniejszy sposób przyczyniła się do realizacji któregoś z nich.

Pani Sylwia Fabich, jedna z opiekunek SU, przedstawiła kolejną inicjatywę młodzieży naszej szkoły. Aby w czwartek, 31 października uzyskać immunitet i nie być pytanym należy się… przebrać. Młodzież wyszła z tym pomysłem z okazji nadchodzącego święta Halloween. Z tym, że przebranie to nie tylko jakiś pojedynczy element lecz cały strój. Dokładny regulamin zabawy pojawi się wkrótce. Kolejna poruszana kwestia to wybór osób, które zechciałyby pomóc w organizacji Festiwalu Zdrowia. Bo szkoła to nie tylko lekcje, ale również akcje obejmujące działaniem dużo większe grono. Uczniowie sami zadeklarowali chęć przyłączenia się do tej inicjatywy i w ten sposób grupa 30 ochotników usprawni organizację imprezy. Tym sposobem Festiwal Zdrowia przypadający na 26 października zostanie przygotowany perfekcyjnie i z pewnością długo zapamiętany.

oprac. Marta Grabowicz
foto: Kinga Sałata

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content