Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach – prelekcja dla klas II i III

W dniu 19 września 2018r. w naszej szkole zorganizowano spotkanie uczniów klas II i III z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu w ramach projektu Edward w związku z obchodzonym tego dnia „Europejskim Dniem Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach”

Prelegentami byli: aspirant sztabowy- Jarosław Bogusz , sierżant sztabowy- Robert Pianka, podkomisarz – Urszula Szymczak oraz Prezes Polskiej Federacji Stowarzyszeń Szkół Kierowców – Krzysztof Bandos. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, że największy wpływ na bezpieczeństwo mają kierowcy, którzy w mniej lub bardziej świadomy sposób, dopuszczają się zachowań zagrażających życiu innych użytkowników dróg, np. poprzez przekraczanie limitów prędkości, jazdę pod wpływem alkoholu, czy narkotyków, niezapięte pasy bezpieczeństwa, korzystanie z telefonu komórkowego, parkowanie na ścieżkach rowerowych, blokowanie przejść dla pieszych, czy też podejmowanie ryzykownych manewrów.

Celem samej akcji jest to, aby każdy uczestnik ruchu drogowego poczuł się częścią projektu EDWARD i swoim zachowaniem oraz postępowaniem, choć w minimalnym stopniu, przyczynił się do poprawy bezpieczeństwa na drogach.

Po wysłuchaniu wykładu i obejrzeniu prezentacji z danymi statystycznymi uczniowie mogli spróbować swoich sił na symulatorze jazdy motocyklem, założyć alkogogle i sprawdzić jaka  jest sprawność kierowcy pod wpływem alkoholu. Po spotkaniu uczniowie chętnie rozmawiali i zadawali pytania przybyłym gościom.

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content