1e na poligonie

W dniach 14-16 maja 2018 roku grupa uczniów klasy Ie o nachyleniu obrona i bezpieczeństwo publiczne uczestniczyła w wyjeździe szkoleniowym na poligon w Woli Wodyńskiej. Program trzydniowego pobytu był bardzo napięty, wymagał od młodzieży sprawności fizycznej, świetnej kondycji, ale także dyscypliny, odpowiedzialnego podejścia do zadań i umiejętności współpracy w grupie. Nie było żadnej taryfy ulgowej. Od początku potraktowani jak żołnierze, uczniowie doskonale poradzili sobie w trudnych warunkach i sprawdzili się jako oddział. A nie było łatwo.

Bez telefonów komórkowych, słodyczy, w pełnym umundurowaniu, śpiąc na wojskowych pryczach uczestnicy musieli przyswajać nową wiedzę i od razu stosować ją w praktyce. Jak w prawdziwym wojsku były pobudki o 6.00 rano, nocne alarmy i marszobiegi przez las, kurs obsługi broni, zajęcia terenowe w lesie, szkolenia z zakresu ataku i obrony fortu, działań na pojazdach, zasad konwojowania. Wszystko to w warunkach polowych, bez względu na pogodę, która nie szczędziła młodzieży niespodzianek w postaci upału i ulewnego deszczu. Porządek dnia nie zostawiał nikomu czasu wolnego, każda minuta była zagospodarowana na działanie, szkolenia czy czynności porządkowe.

Na szczęście dla uczniów Ie takie zajęcia to sama przyjemność. Nikt nie narzekał, nie marudził, wszyscy wstawali rano i z uśmiechem na ustach podejmowali kolejne wyzwanie, bo żołnierskie życie to dla nich niezwykła frajda i pomysł na siebie.

Te trzy dni pozwoliły młodzieży przeżyć niezwykłą przygodę, sprawdzić się w trudnych warunkach, nauczyć wielu potrzebnych umiejętności i przekonać się, że dobrze wybrali, przychodząc do klasy mundurowej w II LO. Bo to klasa dla „prawdziwych twardzieli”, najsilniejszych, najwytrwalszych, gotowych na wszystko, by zrealizować swoje marzenia i plany. Ie właśnie udowodniła wszystkim,  że jest „niezniszczalna”. I już szykują się na następny poligon.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content