Gabrysia Anyszewska w kolejnym etapie konkursu o zdrowiu

Gabriela Anyszewska, uczennica klasy IIC o nachyleniu medycznym zakwalifikowała się do kolejnego etapu IV edycji konkursu „Wszczep sobie zdrowie”, który objęty jest  patronatami Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia, Naczelnej Izby Lekarskiej, Naczelnej Rady Lekarskiej, Polskiego Stowarzyszenia Pielęgniarek Epidemiologicznych, a także Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Śląskiego. Organizatorem konkursu jest Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. M. Wańkowicza w Katowicach wraz ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym w Katowicach oraz Polskim Towarzystwem Parazytologicznym.

Aby zakwalifikować się do kolejnego etapu Gabrysia musiała wykazać się wiedzą z fizjologii, morfologii bakterii, grzybów, protestów , płazińców i nicieni oraz zgłębić wiedzę dotycząca budowy wirusów oraz posiąść wiedzę dotyczącą szczepień ochronnych, zasadności ich stosowania wraz z funkcjonowaniem układu immunologicznego.

Przeprowadzony test  obejmował bardzo szerokie spektrum wiedzy, nie tylko w języku polskim, ale też łacińskim, dlatego tym bardziej gratulujemy Gabrysi sukcesu.  Kolejny etap konkursu już w marcu. Opiekunem uczennicy jest p. Kamila Stępień- nauczyciel biologii w II LO

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content