Gabrysia Anyszewska siódma w kraju w ogólnopolskim konkursie o zdrowiu

29 maja 2020 r. odbył się trzeci etap Ogólnopolskiego Konkursu „Wszczep sobie zdrowie”, do którego zakwalifikowała się nasza uczennica klasy drugiej o nachyleniu medycznym, Gabriela Anyszewska.

W konkursie brało udział 31 840 uczniów z 1542 szkół z całej Polski.  Do drugiego etapu zakwalifikowało się 4128 uczniów, z których w etapie trzecim wyłoniono 16 finalistów- m.in. uczennicę II LO.

Konkurencja w konkursie była bardzo duża, a ilość uczestników zaskoczyła samych organizatorów- Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. M. Wańkowicza w Katowicach,  Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach oraz Polskie Towarzystwo Parazytologiczne.

Ostatni etap konkursu składał się z zadań z wiedzy teoretycznej dotyczącej chorób zakaźnych, ich profilaktyki  oraz wiedzy praktycznej- np. rozpoznawania stadiów rozwojowych pasożytów i ich form larwalnych. Obowiązywała nomenklatura polska i łacińska.

Gabriela zajęła 7 miejsce w kraju. Uczennica przygotowywała się do konkursu pod kierunkiem nauczycielki biologii, p. Kamili Stępień.

Serdecznie gratulujemy Gabrysi sukcesu w konkursie i  mamy nadzieję, że zdobyta wiedza przyda się na egzaminie maturalnym w przyszłym roku szkolnym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content