Grzegorz Krzyżanowski Laureatem Krajowym konkursu historycznego

Ogromnym sukcesem może pochwalić się Grzegorz Krzyżanowski z klasy 2F, który zdobył 2. miejsce w kraju w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Krąg Plus”. Uzyskał tytuł Laureata Krajowego.

W konkursie wzięło udział 6 uczniów naszej szkoły, spośród których bardzo dobry wynik uzyskała również Nadia Żak z klasy 2M.

Tym razem tematyka konkursu dotyczyła II Rzeczypospolitej Polskiej.

Test obejmował zagadnienia dotyczące polityki, osiągnięć gospodarczych, granic państwa polskiego i ustroju. Jednak najważniejszą częścią było wypracowanie. Uczestnik konkursu musiał dokonać wyboru bitwy ważnej dla dziejów Polski i uzasadnić, dlaczego uznał ją za ważną.

Grzegorz wybrał Bitwę Warszawską. Przedstawił ją od strony osiągnięć polskiego wywiadu.

Należy podkreślić, że przygotowania do konkursu trwały bardzo długo. Pierwsze spotkania odbyły się już w styczniu i trwały do końca lutego. Ostatni raz grupa spotkała się ze swoim nauczycielem w marcu, tuż przed kwarantanną narodową. Potem była długa przerwa. Później konkurs przełożono na koniec marca, a następnie na 9 września. W sierpniu grupa nawiązała kontakt z nauczycielem poprzez Messenger, aby przypomnieć sobie, czego nauczyli się zimą. 9 września sześciu uczestników napisało test, a 28 września otrzymaliśmy bardzo dobrą wiadomość o sukcesie Grzegorza.

Warto dodać, że Grzegorz interesuje się również historią lokalną. 20 września wziął udział w „Grze miejskiej – on-line: Świat lokalnych kultur” tworząc zgrany zespół z koleżankami z innych klas

. Mamy nadzieję, że uczestnicząc w kolejnych konkursach dalej będzie rozwijał swoje pasje.

Uczniów przygotowała do konkursu nauczycielka historii, p. Agnieszka Pawłowska-Kalinowska.

GRATULUJEMY!!!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content