I H w Muzeum Kinematografii w Łodzi

Muzeum Kinematografii to najlepsze miejsce, w którym można poszerzyć swoją wiedzę na temat filmu i historii kina.  Z tej wiedzy postanowili skorzystać uczniowie I H, którzy w środę 11 grudnia zawitali do stolicy polskiego filmu, miasta Łodzi.

Zajęcia rozpoczęły się od projekcji filmu „Legiony”. Jest to epicka opowieść o losach żołnierzy polskich walczących o niepodległość w okresie I wojny światowej. Znakomity film w gwiazdorskiej obsadzie ukazuje niezwykłe losy polskich bohaterów, którzy jako pierwsi stanęli u boku Józefa Piłsudskiego marząc o wolnej Polsce.

Kolejnym etapem wizyty była lekcja muzealna poświęcona plakatowi, który stanowi najkrótszą recenzję filmu. Uczestnicy zajęć poznali historię polskiego plakatu filmowego, jego wybitnych twórców oraz narzędzia analityczne umożliwiające interpretację tego gatunku. Na zakończenie odbyły się warsztaty twórcze w czasie których uczniowie w grupach musieli przygotować plakat, zachęcający widza do obejrzenia krótkometrażowego filmu pod tytułem „Koń”. Zadanie nie było łatwe i należało je wykonać metodą kolażu z praktycznym wykorzystaniem zdobytej wiedzy. Młodzież z klasy I H stanęła na wysokości zadania.

Opracował: Tomasz Żabka

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content