I Szkolny Turniej Szachowy

13 czerwca w naszym liceum odbył się I Szkolny Turniej Szachowy. W zmaganiach uczestniczyło ośmiu uczniów z różnych klas. Wszystkie partie zostały rozegrane w tempie 10|0. Rozgrywki opierały się na systemie pucharowym. Po oficjalnym otwarciu turnieju nastąpiło losowanie par, następnie, po chwili przerwy, zwycięzcy z każdej z par zmierzyli się ze sobą w półfinale. Po zakończeniu obu partii półfinałowych przyszedł czas na przerwę, podczas której zawodnicy mogli się zregenerować i przygotować do starcia o 3. miejsce. Po dość zaciętym pojedynku owe starcie wygrał Mikołaj Badłak z klasy 3b. Po tym spotkaniu przyszedł czas na „creme de la creme” całego turnieju – wielki finał. W nim stanęli naprzeciwko siebie: Olaf Budkiewicz z klasy 1a oraz Damian Kruk z klasy 1c. Ostatecznie, po naprawdę wymagającej walce, zwycięsko wyszedł z niej Damian Kruk, który został tegorocznym mistrzem szkoły w szachach.

Gratulujemy!
Warto jeszcze nadmienić, że od września w naszej szkole startuje, z inicjatywy naszych uczniów, kółko szachowe prowadzone przez pana Tomasza Żabkę. Dzisiejszy turniej był więc w pewnym sensie przetarciem szlaków, jeżeli chodzi o rozgrywki szachowe w naszym liceum.
Teraz pozostało nam tylko czekać na drugą edycję szkolnego turnieju szachowego!
Opracował: Andrzej Szczepanik