Julia Pawlata najlepsza w kraju z historii

Ogromnym sukcesem może pochwalić się Julia Pawlata z klasy 1 c II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Łowiczu, która zdobyła najwyższe 1. miejsce w kraju w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Krąg Plus”. Uzyskała tytuł Laureata Krajowego.

 Julia jest bardzo zdolną i aktywną uczennicą. Uczy się w klasie medycznej, lecz brała udział w wielu konkursach z różnych dziedzin: geografii, przedsiębiorczości, historii i wiedzy o społeczeństwie. Swój sukces zawdzięcza wytrwałości i dokładności.

Test, którego tematyka dotyczyła głównie historii i ustroju Polski w latach 1939 – 1945, zaskoczył tematem wypracowania. Dotyczył oceny panowania jednego z władców Polski. Julia wybrała Stanisława Augusta Poniatowskiego i przedstawiła wpływ jego panowania i decyzji ustrojowych na przyszły kształt państwa. Właśnie panowanie tego władcy uznała za mające największy wpływ na przyszły kształt Polski. Julię zgłosiła do konkursu p. Agnieszka Pawłowska-Kalinowska, nauczycielem historii jest p. Paweł Salamondra.

Opracowała: Agnieszka Pawłowska-Kalinowska

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content