„Każdy ma talent, mam i ja!”

„..wszyscy wzruszeni faktem,że są świadkami narodzin nowej świeckiej tradycji..” chciałoby się zacytować klasyka. Ale to nie nowa, a stara tradycja, że Medyk wita pierwszy dzień wiosny Przeglądem Talentów. 21 marca 2014 r. młodzież naszego Liceum wzięła udział w konkursie „Każdy ma talent, mam i ja” w trzech kategoriach.
Pierwsza kategoria to pokaz zdjęć, rysunków oraz filmów a I miejsce w tej kategorii zajęła Ludwika Sokół z klasy IIIC. Zwycięstwo wywalczyła pokazem rysunków swojego autorstwa. Drugie miejsce przypadło Michalinie Piaście, uczennicy klasy IC, która zaprezentowała nam wykonane przez siebie zdjęcia. Na III miejscu uplasowały się Klaudia Kosiorek i Adrianna Słomska z klasy IIB. Dziewczęta zaprezentowały zwiastun zrealizowanego przez siebie filmu, którego tematem jest nasza szkoła.
W drugiej kategorii – występ wokalno-instrumentalno-taneczny solistów – pierwsze miejsce przypadło uczennicy klasy IB, Soni Kostrzewie, która zaśpiewała i zagrała utwór „Demons” zespołu Imagine Dragons. Drugie miejsce, po zaprezentowaniu utworu wspomnianego wcześniej zespołu pod tytułem „Radioactive” zajęła Angelika Drzewiecka z klasy IIC. Na III miejscu uplasowała się Marta Podrażka z klasy IIA. Marta zaśpiewała utwór James’a Blunt’a pt.: „Beautiful”.
Trzecia kategoria dała możliwość zaprezentowania swojego talentu zespołom. W tej kategorii pierwsze miejsce zajął zespół „Zderzenie” w składzie: Jacek Mroczek z klasy IA, Damian Szewczyk i Wojciech Szymczak z klasy IIB, Paweł Maślarz z klasy IIC oraz Piotr Gruziel z klasy IIIC. Panowie zaprezentowali nam utwór pt.: „Should I stay or should I go” zespołu The Clash. Drugim miejscem nagrodziliśmy zespół „Polscy Twórcy Kultury”, który stworzyli: Damian Szewczyk i Wojciech Szymczak z IIB, Paweł Maślarz i Mateusz Karolewski z klasy IIC oraz Piotr Gruziel z klasy IIICChłopcy wykonali utwór Brygady Kryzys pt.: „To co czujesz”. III miejsce przypadło Shakirze i jej Afrykankom, które zaśpiewały „Waka waka”. Wiedzieliście, że Shakira chodzi do naszej szkoły do klasy IID? W tej kategorii zobaczyliśmy również klasę ID w utworze Fineasza i Ferba pt.: „Czad imprezka” oraz Dominika Wichulskiego klasy IIIC w duecie z Katarzyną Kowalikz klasy IIIB, którzy zaprezentowali utwór SDM „Czarny blues o czwartej nad ranem”.
Nagrodą za I miejsce była dodatkowa „kropka” do wykorzystania w nadchodzącym tygodniu.
Warto było wziąć udział? Żałujecie, że tego nie zrobiliście? Nie martwcie się.. za rok znów będziecie mieć szansę. Samorząd Uczniowski dziękuje za występy wszystkim artystom. Podziękowania kierujemy również do Natalii Liberskiej i Kingi Sałaty, uczennic klasy IIC, za przygotowanie regulaminu i organizację konkursu, Julii Stramik z klasy IIC oraz Dawidowi Kacprzakowi z klasy IID za prowadzenie piątkowej imprezy, Natalii Mostowskiej z klasy IB oraz Michalinie Piaście z klasy IC za uwiecznienie konkursu na zdjęciach i w postaci filmików. Dziękujemy także Bartłomiejowi Gąseckiemu z klasy IB za sprawne przeprowadzenie głosowania i zliczenie głosów oraz Łukaszowi Kosmali z klasy IIIB, który tradycyjnie zadbał o obsługę techniczną.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY PRZYCZYNILI SIĘ DO UŚWIETNIENIA KONKURSU „KAŻDY MA TALENT, MAM I JA” I ZAPRASZAMY DO CZYNNEGO UDZIAŁU W INNYCH AKCJACH SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO.

foto: M. Piasta 1c
N. Mostowska 1b
oprac. S. Fabich

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content