Klasy IB i IM na wspólnej wycieczce w Zakopanem

W dniach 24 – 28 lutego 2020 roku uczniowie klas IB i IM  spędzili aktywnie czas  w Zakopanem. Wycieczka szkolna była nagrodą dla młodzieży za zajęcie I i II miejsca w organizowanych przez Fundację Honor Pomagania Dzieciom ogólnopolskich konkursach ekologicznych. Młodzież wykonując fotografie pięknej jesiennej przyrody wykazała się wrażliwością, umiejętnościami i prawdziwą pasją. Zwycięzcy otrzymali dofinansowanie do pięciodniowego wyjazdu w góry dla całej klasy. I właśnie teraz przyszedł czas, by ten wyjazd zrealizować.

Pobyt młodzieży w zimowej stolicy Tatr związany był z licznymi atrakcjami. Udało się połączyć zajęcia turystyczno-krajoznawcze i wędrówki po najciekawszych szlakach z warsztatami edukacyjnymi. Profesjonalni przewodnicy zabrali młodzież na spacery m.in. do Doliny Strążyskiej, do Kuźnic, do Pustelni   św. Brata Alberta, na Gubałówkę czy pod skocznię narciarską, opowiadając pasjonujące historie o przyrodzie, historii i tradycji polskich Tatr. Wiele frajdy sprawiły młodzieży zajęcia warsztatowe w zakopiańskim Centrum Edukacji Przyrodniczej. Prezentacje, filmy, gry, zabawy, a nawet symulacja porwania przez lawinę śnieżną dostarczyły uczestnikom niezapomnianych wrażeń. Podczas pięciu dni wyjazdu był czas na naukę, refleksję, odpoczynek i zabawę. Wspólnie spędzony czas pozwolił przyswoić w prostej do zapamiętania i atrakcyjnej formie szeroką wiedzę z dziedziny geografii, geologii, historii, a nawet antropologii. Wyprawy w góry dały wszystkim możliwość sprawdzenia się w trudnych, wymagających siły, wytrwałości  i współpracy sytuacjach. Zaowocowało to nowymi przyjaźniami i być może zainspiruje młodych ludzi do szukania swoich dróg i życiowych pasji.

Uczniowie swoje wrażenia utrwalili na tysiącach zdjęć. Być może któreś z nich pozwoli im wygrać kolejne konkursy i będzie początkiem wielkiej przygody.

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content