Konferencja – Dla dobra ucznia-szkoła wobec agresji i niepełnosprawności

dniu dzisiejszy w naszej szkole odbyła się konferencja pt. „Dla dobra ucznia – szkoła wobec agresji i niepełnosprawności” organizowana przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Łowiczu i II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Łowiczu, przy współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Skierniewicach i Biblioteką Pedagogiczną w Łowiczu.

Konferencja adresowana była do nauczycieli i pedagogów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu łowickiego. 

W pierwszej części konferencji zostały przedstawione przykłady działań na rzecz uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych, w tym uczniów niepełnosprawnych. Mówiła o tym Pani Ewa Pierzchała-Kurek z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łowiczu, a problematykę tak zwanej edukacji włączającej zaprezentowała Pani Anna Mostowska z II LO im. M. Kopernika w Łowiczu.

Drugą część poświęcono przedstawieniu wybranych zagadnień i przykładów podejmowanych przedsięwzięć dotyczących przeciwdziałania agresji i przemocy w szkołach.

Problematykę z tego zakresu przybliżyły:

o Cyberprzemocy mówiła Pani Urszula Kawka z Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Skierniewicach,

o projekcie Bezpieczny krok mówiła Pani Anna Garstka i Pani Anna Macioszekze Szkoły Podstawowej w Bobrownikach,

o Szkolnej Interwencji Profilaktycznej mówiła Pani Izabela Pawluk z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łowiczu, Pani Joanna Haczykowska i Pani Agata Bzdurska z Gimnazjum nr 1

o przystąpieniu do III edycji ogólnopolskiego konkursu Bezpieczna szkoła – Bezpieczny uczeń realizacji konkursu w roku szkolnym 2013/2014 mówiła PaniDorota Urbańska z II LO im. M. Kopernika w Łowiczu.

foto: B. Jarecki
oprac. D. Urbańska

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content