Konkurs Astronomiczny

VI Powiatowy Konkurs Astronomiczny

13 kwietnia 2015 w poniedziałek odbył się VI Powiatowy Konkurs Astronomiczny, którego organizatorem jest nasza szkoła, głównie ze względu na upamiętnienie naszego patrona Mikołaja Kopernika. Konkurs jest skierowany do uczniów ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu, a jego celem jest popularyzacja zagadnień związanych astronomią i astrofizyką oraz przypominanie licznych ciekawych faktów i postaci. W konkursie wzięły udział trzy zespoły.

Patrycja Janicka i Kamil Jóźwiak reprezentowali Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Łowiczu.

Otrzymali oni pierwsze miejsce za prezentację o „Małych ciałach niebieskich – meteorytach i asteroidach”. Opiekunem ich jest nauczająca „na Podrzecznej” fizyki Agnieszka Tomaszkiewicz.
Równorzędne pierwsze miejsce otrzymał reprezentant I Liceum Ogólnokształcącego w Łowiczu, uczeń klasy 2A Piotr Kowalski, który wygłosił referat na temat „Gwiazdy zmienne”. Opiekunem tego ucznia jest nauczyciel fizyki Marek Rybicki.
Miejsce drugie przypadło gospodarzom, czyli Jakubowi Widyńskiemu i Adamowi Staniaszkowi, którzy przypomnieli postać słynnego astronoma i piwowara Jana Heweliusza.
Ich opiekun to Piotr Jędracha.

Nagrodami w konkursie są bony do EMPIKU.

Organizatorzy zapraszają uczniów z ponadgimnazjalnych szkół powiatu łowickiego do wzięcia udziału w VII edycji konkursu, która planowana jest w kwietniu przyszłego roku.

zdjęcia i tekst Piotr Jędracha

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content