Konkurs fotograficzny

Kolejny Ogromny sukces uczennicy z II LO im. Mikołaja Kopernika.
W czerwcu 2016 roku ogłoszony został już po raz piąty Konkurs Fotograficzny „Geografia – proces, forma, obiekt”. Konkurs objął honorowym patronatem Pan prof. Tadeusz Marszał – ówczesny Dziekan Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego, a obecnie Dyrektor Instytutu Zagospodarowania Środowiska i Polityki Przestrzennej.

W skład Komitetu Organizacyjnego weszli inicjatorzy tej idei, tj.:
• Piotr Czubla – Pracownia Geologii Wydziału Nauk Geograficznych UŁ
• Joanna Petera-Zganiacz – Katedra Geomorfologii i Paleogeografii Wydziału Nauk Geograficznych UŁ

Na konkurs wpłynęło 410 fotografii autorstwa 107 uczniów i studentów. Bardzo dziękujemy za wszystkie zgłoszenia.

Jury w składzie:
• Sławomir Grzanek – Prezes Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego – przewodniczący Jury
• Elżbieta Papińska – Prodziekan Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego
• Renata Stadnik – Członek Zarządu Związku Polskich Fotografów Przyrody

Nagrodzone zdjęcia zostały przedstawione na Wystawie Fotograficznej, organizowanej w ramach XVII Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi.
Wręczenie nagród i dyplomów miało miejsce podczas wernisażu Wystawy Fotograficznej, który odbył się podczas XVII Festiwalu Nauki Techniki i Sztuki w Łodzi we wtorek 4 kwietnia 2017 r. o godzinie 17:00 w holu budynku Wydziału Nauk Geograficznych UŁ przy ul. Kopcińskiego 31

Jury na wspólnym spotkaniu z Komitetem Organizacyjnym postanowiło wyróżnić dodatkowo 23 fotografie, które zostały zaprezentowane na wystawie razem z nagrodzonymi. Wystawę można oglądać od 4 kwietnia 2017 roku w gmachu Wydziału Nauk Geograficznych UŁ. To właśnie wśród wyróznionych prac znalazło się jedno z pięciu zdjęć przesłanych na konkurs pt: „Duży świat – małe życie”. Praca została przesłana przez uczenicę III B Julię Kamińską z II LO im. Mikołaja Koprenika w Łowiczu. Opiekunem konkursu była p. Aneta Kędziora ( nauczycielka geografii)

oprac. Kędziora A.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content