Konkurs Wiedzy o Austrii

W dniu 10 czerwca 2016r. odbył się w naszej szkole IV Miejsko-Powiatowy Konkurs Wiedzy o Austrii zorganizowany we współpracy z Towarzystwem Polsko-Austriackim Odział w Łowiczu. Konkurs skierowany był do gimnazjalistów powiatu łowickiego. Do konkursu zgłosiły się cztery szkoły: Gimnazjum Nr 2 w Łowiczu, Pijarskie Gimnazjum Królowej Pokoju, Gimnazjum w Popowie i Gimnazjum w Błędowie.

Uczestnicy zmagali się ze sobą w różnych konkurencjach, m. in w układaniu puzzli na czas, odgadywaniu nazw zabytków, rozpoznawaniu sławnych Austriaków, czy uzupełnianiu mapy Austrii. Konkurs nie tylko sprawdzał wiedzę uczniów , był formą dobrej zabawy i rywalizacji między drużynami szkół.
Najlepszą szkołą okazało się

Gimnazjum w Popowie. Ich drużyna zdobyła aż 81 pkt. Kolejne miejsca zajęły: Pijarskie Gimnazjum Królowej Pokoju w Łowiczu i Gimnazjum w Błędowie. Dla zwycięzców organizatorzy przygotowali atrakcyjne nagrody rzeczowe. Konkurs przygotowała i przeprowadziła nauczycielka języka niemieckiego Agnieszka Ruta-Kucińska.

Nad prawidłowym jego przebiegiem czuwało Jury w składzie: Tadeusz Żaczek – przewodniczący, Dorota Urbańska, Agnieszka Anyszewska. Pomocne okazały się również uczennice naszej szkoły, członkinie Młodzieżowego Koła Towarzystwa Polsko-Austriackiego w Łowiczu: Karolina Kozub, Magdalena Wróbel, Weronika Wojcieszek, Julia Błażejewska, Oliwia Jagniątkowska, Dominika Grzegory, które zadbały o techniczną stronę konkursu. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku konkurs spotka się z jeszcze większym zainteresowaniem uczniów gimnazjów, co wpłynie na lepsze współzawodnictwo i widowiskowość.

oprac. A. Ruta-Kucińska

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content