Konkurs Wiedzy o Austrii

3 czerwca 2014 roku w naszej szkole odbył się Miejsko – Powiatowy Konkurs Wiedzy o Austrii dla szkół gimnazjalnych. Organizatorem konkursu było II Liceum Ogólnokształcące w Łowiczu we współpracy z Towarzystwem Polsko – Austriackim Oddział w Łowiczu.

W rywalizacji udział wzięli przedstawiciele trzech gimnazjów. Nad prawidłowością przebiegu konkursu czuwało powołanie Jury, w skład którego weszli:
Tadeusz Żaczek – Prezes Towarzystwa Polsko – Austriackiego, Dorota Urbańska – Dyrektor II LO oraz Agnieszka Anyszewska – nauczyciel j.niemieckiego.
Prowadzącą była Agnieszka Ruta – Kucińska, nauczyciel języka niemieckiego, która zajęła się organizacją i przygotowaniem całego konkursu.
Gimnazjaliści musieli wykazać się szeroką wiedzą na temat Austrii, jej zabytków i ludzi ze świata historii, kultury, muzyki czy sportu. Sprawdzeniem tejże wiedzy był test, z którym uczestnicy poradzili sobie bardzo dobrze. Konkursowiczom przydała się również znajomość geografii, by móc odpowiedzieć na pytania w quizie, czy ułożyć miasta na mapie konturowej. Posługiwanie się językiem niemieckim okazało się niezbedne dla rozszyfrowania „austriacyzmów” i dopasowania do nich niemieckich wyrażeń. Przydatne okazały się również zdolności nabyte we wczesnych dziecięcych latach – układanie puzzli z jednym z zabytków Austrii.

W tym roku zwycięzcami byli uczniowie Gimnazjum Nr 2 im. Jana Wegnera w Łowiczu z łączną sumą punktów 123, II miejsce zajęli przedstawiciele Pijarskiego Gimnazjum Królowej Pokoju z liczbą punktów 106, a na trzeciej pozycji uplasowało się Gimnazjum Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łowiczu. Zdobyli oni 101 punktów.
Nagrody w postaci bonów do Empiku o wartości 120, 100 i 80 zł oraz nagrody rzeczowe, dyplomy trafiły do wszystkich uczestników.

Oczywiście nie zabrakło zaangażowania ze strony uczniów naszej szkoły. Uczennice klasy IIc Kinga Sałata, Natalia Liberska, Agata Erber i Marta Grabowiczpomogły w organizacji konkursu.
Na koniec na wszystkich uczestników czekała słodka niespodzianka.

oprac. M. Grabowicz – 2c

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content