Konkurs Wiedzy Pożarniczej

W dniu 10 lutego 2016 roku odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” – etap miejski. Organizatorem konkursu był Zarząd Miejski Ochotniczej Straży Pożarnej w Łowiczu. W skład komisji wchodzili: Prezes ZM OSP w Łowicz dh Krzysztof Dałek, Prezes OSP RP w Łowiczu dh Janusz Bilczewski, Prezes OSP w Łowiczu dh Marek Przyżycki, członkowie ZM OSP dh Renata Sthiling, dh Zbigniew Niedziela, dh Jacek Rutkowski. Komendę Powiatową PSP w Łowiczu reprezentowali kpt. Barbara Błaszczyk i st. ogn. Waldemar Krajewski. W konkursie udział brała młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna. Na turniej zgłosiło się 33 uczniów z czego z gimnazjum jedna osoba. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:
1) Panek Karina 2e
2) Niedzielski Kacper 2e
3) Brzózka Mieszko 2e
4) Kaszewski Dawid 2e
5) Kołodziejski Mateusz 2e 6) Wróbel Konrad 1e
7) Mróz Patryk 1e
8) Krysiak Adrian 3d

Konkurs, wzorem lat ubiegłych podzielony był na dwie części. W pierwszej uczestnicy rozwiązywali test, w drugiej odpowiadali przed komisją na wylosowane przez siebie pytania. Zakres wiedzy dotyczyły historii i profilaktyki pożarnictwa. Do części ustnej zakwalifikowało się tylko 6 uczniów spośród wszystkich, którzy wzięli udział w pierwszej części.
W finale końcowym do etapu powiatowego zakwalifikowało się trzech uczestników z grupy III ponadgimnazjalnej: I miejsce – Kacper Niedzielski z II LO, który z części pisemnej otrzymał 26 pkt i 3 pkt z teoretycznej,
II miejsce – Mateusz Malejka, uczeń ZSP nr 3, który uzyskał odpowiednio 36 pkt z testu i 2,5 pkt z odpowiedzi ustnej,
III miejsce – Dawid Kaszewski z II LO, uzyskawszy 33 pkt z części pisemnej i 2,5 pkt z ustnej,
i jedna osoba z grupy II gimnazjum:
Aleksander Stępniewski z Gimnazjum nr 3 w Łowiczu.
Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

foto: B. Jarecki

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content