Kurs pierwszej pomocy

W dniach 17 i 18 listopada 2012 roku w naszej szkole odbył się kurs pierwszej pomocy przedmedycznej, w której uczestniczyło 19. uczniów naszej szkoły. Zajęcia teoretyczne z Instruktorem PCK – Katarzyną Owczarzak odbyły się w sobotę.
W niedzielę od godziny 9:00 uczestnicy kursu pisali już pierwszy egzamin, którego wyniki decydowały o uzyskaniu certyfikatu Polskiego Czerwonego Krzyża. Dokument ten potwierdza umiejętności w zakresie pierwszej pomocy, a tym samym ratowania ludzkiego życia. Po egzaminie pisemnym uczestnicy kursu brali udział w zajęciach teoretycznych, które poprowadzili dla nich wolontariusze PCK, w tym dwójka trzecioklasistów naszego LO – Paulina Haczykowska i Bartosz Mika. Uczniowie ci uzyskali już certyfikaty PCK i tytuł ratownika przedmedycznego oraz czynnie uczestniczą w działaniach na rzecz szerzenia wiedzy na temat pierwszej pomocy.
Uczniowie naszej szkoły poznawali techniki skutecznego ratowania ludzkiego życia i zdrowia. Zainteresowanie było ogromne, nikt się nie nudził, śmiechu było co niemiara. Po zajęciach teoretycznych uczestnicy kursu podeszli do drugiego egzaminu, tym razem praktycznego. W tej części musieli zmierzyć się z niezwykle realnymi inscenizacjami zagrożeń ludzkiego życia. Wolontariusze byli wyposażeni w odpowiednią ilość sztucznej krwi, skóry, oraz różnego rodzaju płynów ustrojowych, dlatego egzamin ten wymagał od uczniów dużej wiedzy, opanowania i silnych nerwów.

Po wielu godzinach pracy wszyscy uczniowie pozytywnie zdali egzamin i oczekują na certyfikaty, które w niedługim czasie zostaną przysłane do placówki naszej szkoły. Wszystkim uczestnikom kursu serdecznie gratulujemy i życzymy, aby pozyskane umiejętności (jeżeli już będą musiały być wykorzystane) w przyszłości uratowały czyjeś życie i zdrowie!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content