Łódzki Konkurs Wiedzy o Podatkach

II Etap Drugiego Łódzkiego Konkursu Wiedzy o Podatkach – 13 marca 2014 r.
Dnia 13 marca 2014 r. w Auli „Niebieskiej” 2.63 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego odbył się II Etap Drugiego Łódzkiego Konkursu Wiedzy o Podatkach dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych pod honorowym patronatem Łódzkiego Kuratora Oświaty oraz Dziekana Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. W II etapie konkursu wzięło udział 92. uczniów z całego województwa łódzkiego, a wśród nich znalazło się 3 uczniów naszej szkoły: Klaudia Czekaj Id, Anna Kapusta i Michał Stolarczyk klasa IId.Uczniowie ci zostali zakwalifikowani do II etapu konkursu po napisaniu pracy pisemnej na jeden z zaproponowanych przez Krajową Izbę Podatkową tematów.

Tematem przewodnim II etapu był podatek dochodowy od osób fizycznych oraz Ustawa o doradztwie podatkowym wraz z rozporządzeniami.

II etap konkursu składał się z dwóch części. Do pierwszej przystępowali wszyscy uczniowie, a ich zadaniem było rozwiązanie w ciągu 30 min. testu z obowiązującego zakresu materiału. Michał Stolarczyk zdobył w tej części 19 pkt. i tym samym zakwalifikował się do etapu ustnego konkursu, w którym losował zestaw pytań, a następnie prezentował odpowiedzi przed komisją egzaminacyjną. Dzięki wysiłkowi włożonemu w naukę, determinacji i ogromnej wiedzy Michał zdobył I miejsce,gwarantując sobie tym samym udział w etapie ogólnopolskim, który odbędzie się 11 kwietnia w Katowicach.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content