Młodzież zapobiega pożarom

Sukces naszych uczniów w miejskim etapie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”
W dniu 9 marca 2015 roku w jednostce OSP w Łowiczu, przy ul. Św. Floriana 1 odbył się miejski etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”, w którym udział wzięli uczniowie reprezentujący wszystkie szkoły ponadgimnazjalne w Łowiczu.
Organizatorem etapu miejskiego OTWP był Zarząd Miejski w Łowiczu. Nad przebiegiem turnieju czuwali druh Krzysztof Dałek – prezes Zarządu, druh Jan Wilczewski, druh Jacek Rutkowski oraz druhna Renata Szyling. Nad poprawnością merytoryczną turnieju z ramienia Komendy Powiatowej PSP w Łowiczu czuwał kpt. Tomasz Ledzion. Na 27 uczestników dzisiejszego turnieju, naszą szkołę reprezentowało 12 uczniów. Z klasy 1e obronnej: Marcelina Filipek, Aleksandra Jaros, Daria Pęśko, Karina Panek, Dawid Kaszewski, Kacper Owczarek, Adrian Malesa, Mateusz Kołodziejski, Hubert Zrazek oraz Mateusz Kotuch z klasy 2b, Adrian Krysiak z klasy 2d i Michał Pokora z klasy 3d.
Konkurs przebiegał w dwóch etapach: pisemnym i ustnym. Po oficjalnym otwarciu turnieju odbyła się jego pierwsza część – eliminacje pisemne, w której uczestnicy samodzielnie rozwiązywali test. Do części ustnej zakwalifikowanych zostało 5 uczniów, którzy uzyskali największą liczbę punktów w części pisemnej. Bardzo cieszymy się, że do etapu ustnego przeszli dwaj nasi uczniowie: Michał Pokora z klasy 3d i Dawid Kaszewski z klasy 1e.
W finale każdy z uczestników odpowiadał na 5 pytań zawartych w wylosowanym przez siebie zestawie. Dawid i Michał doskonale poradzili sobie z odpowiedziami na wylosowane pytania uzyskując odpowiednio Dawid 14 pkt. na 15 możliwych, a Michał 13,5 pkt. na 15.
Tym samym obaj Panowie zdobyli najwyższe miejsca na podium!

Klasyfikacja końcowa etapu miejskiego OTWP przedstawia się następująco:
I miejsce Dawid Kaszewski z II LO
II miejsce Michał Pokora z II LO

III miejsce Mateusz Malejka z ZSP nr 3
IV miejsce Maria Ploch z I LO
V miejsce Grzegorz Jaska z ZSP nr 2
Zwycięzcy otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Do eliminacji powiatowych turnieju przechodzą zwycięzcy trzy pierwszych miejsc.
Serdecznie gratulujemy Dawidowi i Michałowi, i życzymy sukcesów w etapie powiatowym!

oprac: D. Urbańska, E. Michalak

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content