Nadia Żak z klasy 3m zajęła III miejsce zdobywając tytuł laureata krajowego Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Krąg Plus”

W tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Krąg Plus” Nadia Żak, uczennica klasy trzeciej o nachyleniu medycznym, zdobyła III miejsce w kraju i tym samym tytuł laureata krajowego konkursu.

Zawody w tej edycji odbyły się 10 marca. Uczniowie rozwiązywali test obejmujący wydarzenia ze  starożytności. Jednak praca pisemna była całkowitym zaskoczeniem – uczestnicy mieli wybrać władcę Polski, którego panowanie najbardziej wpłynęło na historię Polski. Nadia wybrała Bolesława Chrobrego. Opisała jego dokonania, oceniła panowanie … i zdobyła III miejsce. Gratulacje!!!

Nie jest to pierwszy udział Nadii w tym konkursie. Uczestniczy w nim od pierwszej klasy liceum. Brała udział w edycji „Krąg” i „Krąg Plus”. Doświadczenie zdobyte w poprzednich edycjach zapewne przyczyniło się do sukcesu w tym roku.

Do Konkursu w tej edycji przystąpiło 25 uczniów naszej szkoły. Większość z nich reprezentowała klasy matematyczno-informatyczne. Poziom wiedzy uczniów jest bardzo wysoki. Uczennica Zofia Tomczak z klasy 1a o nachyleniu humanistyczno-lingwistycznym zdobyła dyplom za bardzo dobry wynik, tym samym uzyskując drugi wynik wśród uczniów naszej szkoły.

Konkurs cieszy się ogromnym zainteresowaniem uczniów, na co zwróciła również uwagę Komisja konkursowa przydzielając szkole dyplom w uznaniu za upowszechnianie wiedzy i aktywność.

 

W poprzedniej edycji konkursu „Krąg”, którego wyniki ogłoszono w lutym 2022 r. na bardzo dobry wynik zasłużyli: Łukasz Pińkowski i Jan Rabikowski.

Historia to przedmiot, którego uczą się z przyjemnością. Gratulujemy wiedzy i zapału do nauki. Pani Agnieszce Pawłowskiej-Kalinowskiej i panu Pawłowi Salamondrze dziękujemy za opiekę merytoryczną nad przygotowaniami do dwóch edycji Konkursu w tym roku szkolnym.  Czekamy z niecierpliwością na kolejne edycje, ale te to już w kolejnym roku szkolnym.

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content