Nasi uczniowie na podium w finale wojewódzkiego turnieju policyjnego

11 kwietnia 2019 roku młodzież naszej szkoły uczestniczyła w  finale wojewódzkim turnieju dla uczniów szkół średnich o puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi.  Zawody odbyły się w hali MOSiR w Łodzi przy ul. Małachowskiego 5/7. Do rywalizacji stanęło dziewiętnaście drużyn wyłonionych w eliminacjach powiatowych.

Każdą ze szkół reprezentowała czteroosobowa grupa, składająca się z dwóch dziewcząt i dwóch chłopców.

Uczestnicy turnieju rywalizowali w trzech konkurencjach: teście sprawności fizycznej rozegranym w formie sztafety, teście wiedzy sprawdzającym znajomość Ustawy o Policji oraz wiedzy o społeczeństwie oraz rozmowie kwalifikacyjnej.

Zespół II Liceum Ogólnokształcącego  w Łowiczu zajął w tych zawodach trzecią lokatę, ustępując miejsca na podium jedynie reprezentantom LO im. Marii Konopnickiej w Poddębicach i   ZS Centrum Kształcenia Praktycznego im. Wincentego Witosa w Bujnach.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Julia Kazimierczak (2e), Klaudia Stępniewska (2e) , Mateusz Sekuła (3e), Krystian Jakiel (2e). Opiekun: Magdalena Ochmańska-Zrazek.

Turniej został zorganizowany z inicjatywy Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Ma on na celu popularyzację zawodu policjanta i zachęcenie młodych osób do zainteresowania się zawodową przyszłością w mundurze. Konkurencje, w których startują uczestnicy są bardzo zbliżone do etapów, jakie musi przejść każdy kandydat do służby w Policji, co pozwala młodym ludziom sprawdzić się i dokonać weryfikacji swoich umiejętności.

Wszystko wskazuje  na to, że młodzież II LO może śmiało wiązać swoją zawodową przyszłość z Policją, bo klasy o nachyleniu obrona i bezpieczeństwo publiczne dają świetne przygotowanie do tej trudnej służby.

 

GRATULUJEMY!!!

 

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content