Nasza krew ratuje życie

KREW – TO BEZCENNY DAR, KTÓRY MOŻEMY BEZINTERESOWNIE OFIAROWAĆ DRUGIEMU CZŁOWIEKOWI
Nasze liceum kontynuuje idee krwiodawstwa, którą zapoczątkowały dziewczęta z liceum medycznego w 1972 roku. Od 2000 roku akcje HDK organizowane są na terenie naszej szkoły. Dwa lub trzy razy w roku przyjeżdża do nas specjalny ambulans.

Od 2004roku zgłaszamy udział naszych krwiodawców w Ogólnopolskim Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych i Policealnych w Honorowym Krwiodawstwie pod hasłem: “Młoda krew ratuje życie”.

Sukcesem naszych krwiodawców jest:
I miejsce w etapie okręgowym w roku szkolnym 2004/2005, w drugiej edycji turnieju, wśród 42 zgłoszonych szkół województwa łódzkiego, a w etapie krajowym zajęliśmy IV miejsce
II miejsce w etapie okręgowym w roku szkolnym 2005/2006, w trzeciej edycji turnieju, wśród 44 zgłoszonych szkół województwa łódzkiego

Mamy ogromną satysfakcję, oddając honorowo krew, że niesiemy bezinteresowną pomoc potrzebującym m.in. poszkodowanym w wypadkach drogowych, a także że przyczyniamy się do sukcesów krwiodawców z Łowicza – określany mianem młodzieżowego zagłębia krwiodawstwa, gdzie na ok. 2 500 litrów krwi oddanej w ciągu roku na terenie województwa łódzkiego, aż 600 litrów pochodzi od młodzieży łowickich szkół.

Promując krwiodawstwo w naszej szkole, zajęliśmy I miejsce w wojewódzkim etapie w roku szkolnym 2006/2007. na najlepszą podstronę internetową pt.: “Nasza szkoła promuje krwiodawstwo PCK”, w kategorii szkoła ponadgimnazjalna, zorganizowanym przez ZO PCK w Łodzi.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content